Veľkolepá a okázalá párty s Jay Gatsbym V.

Väčšina z vás už počula o Gatsby párty a mnohí na podobnej párty dokonca aj boli.
To ale neboli skutočné Gatsby párty, ale len večierky v štýle á la 20./30. roky, alebo párty like Gatsby.
Ale naozajstnú pravú Gatsby party máme iba my! Prečo? Pretože my máme J. Gatsbyho! 

Hi! I'm Jay Gatsby fifth. 

Ľudia poznajú moje meno bez toho, aby vedeli, kto som. Ja som ale piata generácia toho Gatsbyho, ktorého už všetci poznajú.  Môj prapradedo si vedel užívať život, lebo počas prohibície zarábal veľké peniaze na výrobe a predaji alkoholu. To ste vedeli. Čo ale neviete, že aj po skončení prohibície v decembri 1933, podnikal ďalej s alkoholom. Legalizoval svoju výrobu a ešte i prikúpil ďalšie likérky. I keď tento biznis už nebol o ľahko zarobených peniazoch, pretože pribudli licencie, regulácie a federálne dane.  Pradedo ale vedel, že ľudia sa budú stále baviť a alkohol bude vždy súčasťou ich životov. A tak postupne budoval alkoholové impérium, ktoré dnes zahŕňa viacero veľmi známych značiek a celosvetovú distribúciu. Dnes si neoficiálne pripomíname sté výročie nášho rodinného podniku. Od vzniku prvej moonshine pálenice v drevenej stodole sme dnes nadnárodným koncernom s fabrikami na piatich kontinentoch. Konkrétne meno a značky, priateľu môj, si nechám pre seba. Pretože držať sa v úzadí sa nám v rodine mnohokrát osvedčilo. 

Pochybujete o mojej úprimnosti priateľu? Mali by ste vedieť, že môjho pradeda nik nezastrelil. To len film sa držal knižnej predlohy a jej autor, inak pradedov blízky priateľ, rukopis románu zakončil takto, aby čitateľská verejnosť považovala príbeh za uzavretý.  Dovoľte mi priateľu zasvätiť vás do udalostí, ako sa naozaj stali. Začnem v čase, keď žlté auto Jaya Gatsbyho zrazilo Myrtle Wilsonovú. Ale či už sedela za volantom Daisy Buchananová, alebo niekto iný, sa nepreukázalo. Jay Gatsby uviedol polícii, že auto mu neznámy zlodej ukradol. Toto auto sa nikdy nenašlo. Ľudia si šepkali, že auto skončilo navždy v mokradiach South Hamptonu alebo na dne longislandského zálivu. Myrtlin manžel George B. Wilson, majiteľ autopravovne, sa z nešťastia nespamätal a siahol si na život. Ale predtým nezastrelil môjho prapradeda Gatsbyho, ako to bolo v románe. Tu sa románový, resp. filmový koniec, rozchádza z realitou. 

Jay Gatsby sa s Daisy Buchananovou, po týchto tragických udalostiach, odsťahovali do Minessoty, odkiaľ prapradedo skutočne pochádzal. Stránil sa verejného života a o to viac sa venoval zveľaďovaniu biznisu výroby a distribúcie alkoholu. S Daisy mali jedného syna, ktorý dostal meno Jay po otcovi. A i ďalšie generácie našej rodiny mali to šťastie vždy na jedného syna. Dnes som tu ja, Jay Gatsby V., verný svojmu menu a s úctou rešpektujúci to divoké obdobie, ktoré nám dalo príležitosť na založenie výnosného rodinného biznisu.  A čas od času má neskonalú chuť si trochu užiť a zaspomínať, aké to bolo pred sto rokmi, keď boli večierky čoraz bujarejšie, predstavenia výstrednejšie, mravy uvoľnenejšie a zákaz alkoholu totálne zlyhal. Vtedy, rešpektujúc rodinnú tradíciu, pripravím okázalú GATSBY párty a pozvem svojich priateľov a ich priateľov, aby sme sa príjemne zabavili. 

Chcete zažiť skutočnú a poriadnu párty priateľu? Bude mi veľkým potešením, keď prijmete moje pozvanie. Čakajte prosím na moju písomnú pozvánku. Alebo s dôverou kontaktujte produkciu SHARMANT a oni sa už o všetko postarajú.  

S úctou Jay Gatsby V.

Štýlová pompézna párty podľa Jaya Gatsbyho. Gatsby párty je okázalé podujatie tvorené na mieru klienta. Vytvárame atmosféru 20-ych rokov amerického New Yorku v dobe prohibície a dekadentného užívania si bohatstva aristokratmi. Okázalá výzdoba, hudba, tanec, zábava a potoky šampanského. K tomu účastníci oblečený dobovo a nezabudnuteľný zážitok je zaručený.

Gatsby párty tvoríme na mieru pre náročných klientov. Vyberieme priestor, ktorý upravíme na štýl domu veľkého Gatsbyho. Pred vchodom červený koberec a zaparkované autá -veterány. Okolo horia ohne, žiaria svetlá, všetko sa trbliece. Prevláda zlatá farba na čiernom podklade, doplnená zelenou farbou dolárových bankoviek. Živá hudba v štýle swing a elektro swing doplnená DJ-om a ako vrchol večera zakladateľ elektro swingu DJ Parrov Stellar so svojou kapelou. Všade v priestore na viacerých pódiách sú nespútané tanečníčky, tanečníci stepu, burlesque, akrobati a rôzni entertaineri. Nechýba ani fontána a pyramídy z pohárov šampanského. Barmani predvádzajú barmanskú šou a návštevník nevie, kde sa má skôr dívať. V okolitých priestoroch prebieha ďalší spoločenský program obľúbený v tej dobe - hazard, alkohol a cigary.