Štýlová pompézna párty podľa Jaya Gatsbyho. Gatsby párty je okázalé podujatie tvorené na mieru klienta. Vytvárame atmosféru 20-ych rokov amerického New Yorku v dobe prohibície a dekadentného užívania si bohatstva aristokratmi a spoločenskou smotánkou. Okázalá výzdoba, hudba, tanec, zábava a potoky šampanského. K tomu účastníci oblečený dobovo a nezabudnuteľný zážitok je zaručený.

Väčšina z vás už počula o Gatsby párty a mnohí na podobnej párty dokonca aj boli. To ale neboli skutočné Gatsby párty, ale len večierky v štýle á la 20./30. roky, alebo párty like Gatsby. Ale naozajstnú pravú Gatsby party máme iba my! Prečo? Pretože my máme Jaya Gatsbyho! 

Hi! I'm Jay Gatsby fifth. 

Ľudia poznajú moje meno bez toho, aby vedeli, kto som. Volám sa Jay Gatsby V. a som piata generácia toho Gatsbyho, ktorého už všetci poznajú.  Môj prapradedo, Jay Gatsby, si vedel užívať život. Počas prohibície zarábal veľké peniaze na výrobe a predaji alkoholu. To ste vedeli. Čo ale neviete, že aj po skončení prohibície v decembri 1933, podnikal ďalej s alkoholom. Legalizoval svoju výrobu a ešte i prikúpil ďalšie likérky. I keď tento biznis už nebol o ľahko zarobených peniazoch, pretože pribudli licencie, regulácie a federálne dane.  Pradedo vedel, že alkohol bude vždy súčasťou ľudských životov. A tak postupne budoval alkoholové impérium, ktoré zahŕňa viacero dnes už veľmi známych značiek a celosvetovú distribúciu. Dnes si neoficiálne pripomíname sté výročie nášho rodinného podniku. Od vzniku prvej moonshine pálenice v drevenej stodole sme dnes nadnárodným koncernom s fabrikami na piatich kontinentoch. Konkrétne mená a značky, priateľu môj, si nechám pre seba.  

Pochybujete o mojej úprimnosti priateľu? Všetko čo ste doteraz o mene Gatsby vedeli, máte z filmu Veľký Gatsby  s DiCapriom v hlavnej úlohe. Film bol natočený presne podľa knižnej predlohy The Great Gatsby od autora Francis Scott Fitzgerald, ktorý bol inak pradedov blízky priateľ. Príbeh z knihy sa ale v niektorých skutočnostiach nezhoduje so skutočnosťou. Dovoľte mi priateľu zasvätiť vás do udalostí, ako sa naozaj stali. Začnem v čase, keď žlté auto Jaya Gatsbyho zrazilo Myrtle Wilsonovú. Ale či už sedela za volantom Daisy Buchananová, alebo niekto iný, to sa nepreukázalo. Jay Gatsby uviedol polícii, že auto mu neznámy zlodej ukradol. Toto auto sa nikdy nenašlo. Ľudia si šepkali, že skončilo navždy v mokradiach South Hamptonu alebo na dne longislandského zálivu. Myrtlin manžel George B. Wilson, majiteľ autopravovne, nezastrelil môjho prapradeda Gatsbyho, ako to bolo v románe. Pravdou ale je, že sa z nešťastia nespamätal a neskôr si siahol na život. Autor knihy F. Scott Fitzgerald zakončil príbeh v románe tak, aby čitateľská verejnosť považovala príbeh za uzavretý.

V reálnom živote sa po týchto tragických udalostiach Jay Gatsby aj s Daisy Buchananovou odsťahovali z New Yorku do Minessoty, odkiaľ prapradedo skutočne pochádzal. Stránil sa verejného života a o to viac sa venoval zveľaďovaniu biznisu výroby a distribúcie alkoholu. S Daisy mali jedného syna, ktorý dostal meno Jay po otcovi. A i ďalšie generácie našej rodiny mali to šťastie vždy na jedného syna. 

Dnes som tu ja, Jay Gatsby V., verný svojmu menu a s úctou rešpektujúci to divoké obdobie, ktoré nám dalo príležitosť na založenie nášho výnosného rodinného biznisu. Čas od času mám neskonalú chuť si zaspomínať, aké to bolo pred sto rokmi, keď boli večierky oveľa bujarejšie, predstavenia výstrednejšie, mravy uvoľnenejšie a zákaz alkoholu totálne zlyhal. Keď takéto nutkanie na mňa príde, rešpektujúc rodinnú tradíciu, pripravím okázalú GATSBY párty a pozvem svojich priateľov a ich priateľov, aby sme sa príjemne zabavili. Ako sa hovorí "ruka hore" alebo moje heslo "Little party never killed nobody."

Chcete zažiť skutočnú a poriadnu párty priateľu? Bude mi veľkým potešením, keď prijmete moje pozvanie. Čakajte prosím na moju písomnú pozvánku. Alebo s dôverou kontaktujte produkciu SHARMANT a oni sa už o všetko postarajú.  

S úctou Jay Gatsby V.


by SHARMANT event production

Gatsby párty tvoríme na mieru pre náročných klientov. Vyberieme priestor, ktorý upravíme na štýl domu veľkého Gatsbyho. Pred vchodom červený koberec a zaparkované autá -veterány. Okolo horia ohne, žiaria svetlá, všetko sa trbliece. Prevláda zlatá farba na čiernom podklade, doplnená zelenou farbou dolárových bankoviek. Živá hudba v štýle swing a elektro swing doplnená DJ-om a ako vrchol večera zakladateľ elektro swingu DJ Parrov Stellar so svojou kapelou. Všade v priestore na viacerých pódiách sú nespútané tanečníčky, tanečníci stepu, burlesque, akrobati a rôzni entertaineri. Ale priestor majú aj hazard, alkohol a cigary.  Nechýba ani fontána a pyramídy z pohárov šampanského. Barmani predvádzajú barmanskú šou a návštevník nevie, kde sa má skôr dívať. Vo všetkých priestoroch je živo a poriadna zábava, ako sa na skutočnú Gatsby party patrí.