Divadelná tvorbaRecenzie


Pre strediská kultúry, umelecké inštitúcie
a promotérov

Prídeme hrať kamkoľvek!
Napíšte nám. 


Kúpa práv

Vlastné naštudovanie našich diel, alebo ich poskytnutie školám na vzdelávacie účely. Scenár, texty, vizuály, libreto, návrhy kostýmov, kulís, rekvizít. Dodáme všetko potrebné k naštudovaniu. 
Napíšte nám. 


Repertoár

Ľadový Kráľ

muzikál, rozprávka, veľké
90 minút
7 hercov + tanečná company (7) 

Divadelná, muzikálová show prezentujúca umenie maľovania na telo v muzikálovom príbehu. Formát, voľne nadväzuje na úspech projektu Body Art Show, ktorý vypredával sály 6 rokov po sebe. Bola to kultúrno spoločenská udalosť, ktorá sa konala iba jeden krát za rok a mohlo sa jej zúčastniť iba obmedzený počet hostí.  Spojením vyššie spomínaných aspektov vzniká muzikálová rozprávka vhodná pre celú rodinu, ktorá diváka skrze oči novinára vezme na výpravu na ďaleký sever, kde žije posledný kráľ nášho kontinentu. Navonok dokonalá idylka, ale z kráľa sa vykľuje diktátor a písanie príbehu o ňom sa pre nášho novinára zmení v boj o život. 

Ikona

muzikál, showbiz, strhujúce, veľké 

120 minút + prestávka 

9 hercov + company (6) + kapela (4) 

Muzikálový príbeh otvára dvanástu komnatu československého showbiznisu, ktorá sa skrýva za luxusom, úspechom a pozlátkom... Inšpirované skutočnými udalosťami. Divák nasleduje hlavného hrdinu, ktorý postupne odkrýva svoju dušu, motivácie a súboje na ktorých stojí hudobná scéna našich dvoch krajín. Ako ľahké je na ceste za úspechom stratiť samého seba, ale aj aké potrebné je sa opäť nájsť, lebo žiadny pád nie je tak tvrdý, aby sa z neho nedalo opäť postaviť. Jemná, úprimná, osobná spoveď v strhujúcom muzikálovom spracovaní, okorenená o humor, láskou a zakončená s posolstvom o nutnosti veriť v samého seba. Účinkuje tiež sprevádzať tanečná company pod vedením Jána Minaríka.

Jeruzalem anno 1187

činohra, dráma, dobové, veľké 
90 minút
12 hercov + company (4-8) 

Výpravná, kostýmová produkcia s 20 účinkujúcimi na javisku. Prepracovaná scéna vytvorená na mieru, dobovo verné kostýmy a nebezpečné šermiarske strety. Kombinácia atraktívneho spracovania a klasického, divadelníckeho prístupu k rozprávaniu príbehu vytvorila strhujúcu drámu, v ktorej ožíva stredovek. Dielo pojednáva o udalostiach dobytia Jeruzalema sultánom Saladinom v roku 1187. Tvorcovia sa rozhodli tému spracovať pre jej podobnosť s tuzemskými reáliami dneška. Jeden z populárnych pohľadov na dielo je, že sa jedná o súčasný príbeh v "dobovom šate". 

Konšpiračný byt

činohra, komédia, politická satira,
90 minút
7 hercov 

Politická satira nabitá humorom je verným zobrazením rozhovorov oligarchov a mafiánskych posluhovačov s politikmi, ktoré sa konali za zatvorenými dverami. Ako som predal štát by kľudne mohol byť podnadpis k tomuto titulu. Orchester hereckých výkonov, známych káuz a skvelých hlášok. Časť dialógov, ktoré sa na scéne odohrajú sú priamym prepisom rozhovorov z kauzy gorila, Kočnerových nahrávok a nahrávok z poľovníckej chaty. 

Kabaret

muzikál, humor, živá hudba
90 minút
6 hercov 

6 hercov v humorom nabitom muzikálovom predstavení ohúri diváka tanečnými a hereckými výkonmi, spevom a v neposlednom rade, živou hudbou ktorá je súčasťou expresie výrazových prostriedkov diela. Príbeh pojednáva o umeleckej skupine pod vedením hudobníka Johna, ktorá sa chystá na znovuotvorenie svojho podniku a pri tejto príležitosti pripravujú hudobnotanečné číslo. Milostný trojuholník, oligarchia, nenaplnené sny a situačný humor pobavia, chytia za srdce a tiež donútia sa zamyslieť. 

Talkshow

činohra, komédia, interaktívne
90 minút
5 hercov 

Čo všetko sa môže pokaziť, keď sa stretne víťaz speváckej show, biskup a slovenský playboy v jednej talkshow. Divák sa stáva svedkom konfrontácií, situačného humoru a rôznych hier, ktoré k talkshow patria a pritom je aj sám do hry občas zapojený. Práve v interaktivite spočíva absolútna výnimočnosť tohto titulu. Z časti je založený na improvizácií a tiež publiku samotnom a preto sa nikdy neodohrajú dve rovnaké predstavenia.